ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 14:20

Feshanede İsmail Türüt rüzgarı esti


İstanbul Eyüp Feshane'de bu yıl Samsun Dernekler Konfederasyonun organize ettiği ve 7’incisi düzenlenen Samsun tanıtım günlerinin ikinci gününde Karadeniz müziğinin güçlü sesi İsmail Türüt rüzgarı esti.

Türüt sahne almadan önce Rahmi Aydın, Samsunlu sanatçılar Ümit Kurşun, Sibel Yıldırım söyledikleri parçalarla salonu dolduranları hem hüzünlendirdi, hem de oynattı. Türüt sahneye alkışlar arasında çıktı. Söylediği birbirinden güzel türkülerle davetlilere hoşca vakit geçiren sanatcı, 'Plan yapmayın plan’ türküsünü söylediğinde ise Türk bayrakları açıldı. Hareketli parçalar ile yerinde duramayan davetliler yaklaşık 3 saat horon tepti. Samsunspor'un yeri süper ligdir ve de hakkıdır diyen Türüt, büyük alkış topladı. O esnada boynuna Samsunspor atkısı asıldı.

Müzik programın aralarında ise SAMKON Genel Başkanı H. Kaya Aşçı yaptığı konuşmada, ’’Samsun'un örf, adet ve geleneklerinin tanıtılması ve yaşatılması için bu tür etkinliklere destek verilmesi herkesin sorumluluğu olmalıdır. Karadeniz'in incisi Samsun'un örf, adet, gelenek ve göreneklerinin tanıtılması ve Samsunluların birlik ve beraberliklerinin güçlenmesi amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu tür etkinliklerimizi bizden sonraki nesillerinde devam ettirmesi tek temennimizdir.’’ dedi.

Çalışma ve Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Aslan Karanfil, Orman Bakanlığı Müsteşarı Hüseyin Avni Çatal, Ankara Samsun Platformu Başkanı Prof.Dr. Orhan Arslan ve bölge belediye başkanları birlik beraberlik mesajları veren konuşma yaptı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER