ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 15:10

Felçli 3 çocuk annesine akülü araç


 Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 2 yaşındayken felç geçiren ve gün geçtikçe hareket kabiliyetini kaybeden 3 çocuk annesi Sevim Bilir’e akülü araç hediye etti.

Şehitkamil Belediyesi'ne bağlı Gıda Bankası’na akülü tekerlekli sandalye için başvuran Bilir, belediye yetkililerince yapılan çalışma sonucunda yıllardır hayalini kurduğu akülü aracın sahibi oldu. Pir Sultan Mahallesi'nde ikamet eden Bilir’in, Başkan Rıdvan Fadıloğlu’nun da ziyareti ile sevinci iki kat arttı. Mahalle muhtarları ile içiçe çalışarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara anında cevap verdiklerini dile getiren Fadıloğlu, “Tüm muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Saha çalışması yaparak bizlerin işlerini kolaylaştırıyorlar. Bu gün Sevim hanıma akülü araç hediye ettik. Kendisinin Gıda Bankamıza bir talebi olmuş. Bizim arkadaşlarımızda gelip durumu yerinde görmüşler. Bizim amacımız gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı bularak onların sıkıntılarına bir nebze olsun çare olmak. Bunu başarabiliyorsak ne mutlu bize. Bizler herhangi bir karşılık beklemeden bu hizmeti gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bizim için en büyük karşılık bir hayır duasıdır.” dedi.

Akülü araç sayesinde artık daha rahat hareket edebileceğini söyleyen Bilir de “2yaşındayken felç geçirdim. Zaman geçtikçe hareket kabiliyetimi kaybetmeye başladım. Şehitkamil Belediyesi’nden akülü araç talebim olmuştu. Sağ olsun Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu kendi elleriyle aracımı teslim etti. Üç çocuk annesiyim. Bir yerden bir yere giderken çok zorlanıyordum. Artık istediğim yere kimsenin yardımı olmadan gidebileceğim. Bundan sonra gözyaşlarım sevinçten akacak.” diye konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER