ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 21:16

Fazlalık ev eşyalarını dağıtacaklar


Edirne Belediyesi, evlerde kullanılabilir durumdaki fazlalık ev eşyasını ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Evlerini ve eşyalarını yenileyenler, eskilerini çöp konteynerlerinin yanına veya boş alanlara atıyor. Kimileri ise kullanmadığı eşyaları atmayarak evinde bekletiyor. Çöpe giden ve evi daraltan eşyalar, ihtiyaç sahipleri için en temel eşya olabiliyor. Bu düşünceden hareket eden Edirne Belediyesi, kullanılabilir durumdaki atıl eşyaları değerlendirmek üzere bir çalışma başlattı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün takip edeceği proje ile ilgili bilgi veren Başkan Hamdi Sedefçi, “Kullanmadığınız, ihtiyaç duymadığımız eşyalarınızı atmayın. ‘Kullanılabilir Eşyalarınızı Atmayın, İhtiyaç Sahiplerine Biz Ulaştıralım’ kampanyasıyla onları evinizden alarak ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediyoruz.” dedi.

Kampanyanın duyurusunu yapmaya başladıkları andan itibaren halkın yoğun ilgi gösterdiğini anlatan Sedefçi, “Bu ilgiden dolayı çok mutluyum. Önceki yıllarda da gerçekleştirdiğimiz bu proje ile birçok ihtiyaç sahibi ailemizin yüzünü güldürmüştük. Bu yıl tekrardan bu kampanyayı başlatarak, halkımızdan, evinde kullanılabilir durumda olan atıl durumdaki mobilya ve beyaz eşyalarını, bizleri aramaları halinde, gidip evlerinden alacağız ve depomuzca tekrardan bakımları yapıldıktan sonra ihtiyaç sahibi ailelere teslim edeceğiz. Edirne halkımızın duyarlılığına güvenerek başlattığımız kampanya ile birçok ailenin yüzü gülecek.” diye ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER