ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 15:15

Farklı kültürler Anadolu’yu Eskişehir’de öğrenecek

Farklı kültürler Anadoluyu Eskişehirde öğrenecek


 Eskişehir Merkez Tepebaşı Belediyesi’nin desteklediği Europe-Avrupa Öğrencileri Forumu (AEGEE) Yaz Üniversitesi Projesi başladı.

AEGEE’nin 1988 yılından beri sürdürdüğü, dünyanın 80 farklı yerinde uygulanan proje, Haziran-Eylül ayları arasında 2-4 hafta arasında, Avrupa’nın farklı ülkelerinden gençlerin kültürel etkileşiminin sağlanması amacıyla gerçekleşecek. Tepebaşı Belediyesi’nin desteği ile ‘AEGEE-Eskişehir Günümüzden Geçmişe Anadolu Kültürü ve Fotoğrafçılık Yaz Üniversitesi Projesi’, Avrupa’nın farklı ülkelerinden gençlere Anadolu kültürünü ve yüzyıllar boyunca bu topraklarda hangi uygarlıkların yaşadığını anlatmayı amaçlıyor.

Eskişehir-Bursa-Ayvalık-Bergama-Efes-Kuşadası rotasında, 4-19 Temmuz 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek uluslararası proje kapsamında şehir turları, fotoğrafçılık ve mutfak sanatı eğitimleri, dalış, yat turu gibi etkinlikler gerçekleşecek. Bunların yanı sıra birçok ören yeri ve müzeler ziyaret edilerek, Anadolu topraklarının içinde barındırdığı kültür gözler önüne serilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER