ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 13:42

'Faizler düşünce esnaf ve sanatkarın kredi talepleri arttı'


Samsun 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Adnan Konaş, faiz oranlarının düşmesiyle esnaf ve sanatkarın krediye talebinin arttığını söyledi. Konaş, 2013 yılının ilk 9 ayında 30 milyon lira kredi imkanı sağladıklarını belirtti.

Samsun 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Adnan Konaş, devletin esnaf ve sanatkarı desteklemek amacıyla kredi oranlarını yüzde 7,8'den yüzde 4'e düşürmesinin ardından meslek gruplarının kredi talebinin arttığını söyledi. 2013 yılının ilk 9 ayında 30 milyon lira kredi imkanı sağladıklarını belirten Konaş, "Düşük faiz oranlarından faydalanan esnaf ve sanatkar işini büyütmek, daha fazla yatırım yapmak, bulunduğu durumdan daha rahat bir duruma geçmek amacıyla kredi imkanlarından faydalanıyor. Rekabetin yoğun olduğu ortamda gücüne güç katıyor. Ekonominin ve toplumun bel kemiği olan esnaf ve sanatkara sorunların çözümü noktasında her zaman destek olmaya hazırız." dedi.

Esnaf ve sanatkarın kullandığı krediyi iyi değerlendirmesi gerektiğini vurgulayan Adnan Konaş, sunulan kredilerle ilgili olarak şunları söyledi: "Esnaf ve sanatkar aylık 0,33’le başlayan faiz oranları ile 60 ay vadeli 300 bin liraya kadar kredi kullanabiliyor. Esnaf ve sanatkarımız kullandığı bu kredileri 3 aydan 3 aya rahat bir şekilde ödeme imkanına sahip oluyor."

Konaş faizlerin düşmesiyle kooperatifin ortak sayısının geçen yıla göre yüzde 25 oranında arttığını da dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER