ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 16:44

Eyüp’te Ramazan hazırlıkları


Eyüp Belediyes’nin on bir ayın sultanı Ramazan ayı için hazırlıkları devam ediyor. Hazırlıkları yerinde inceleyen Başkan İsmail Kavuncu, Eyüp Sultan Camii Meydanı’nda da özel bir etkinlik organize edileceğini belirtti. Kavuncu, “Bu sene Eyüp Sultan’da Ramazan çok daha farklı kutlanacak. Birçok sürprizlerimiz olacak.” dedi.

Öte yandan Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezi’nin hemen önünde bulunan etkinlik alanında Osmanlı mimarisi otantik ahşam evler kurulacak. Evlerin çalışmalarını ekibiyle inceleyen Kavuncu, Eyüplülerin Ramazan ayı boyunca sıkıntı yaşamaması için çalışmaların bir an önce bitirileceğini açıkladı. Otantik evlerden oluşan bir sokak yapacaklarını aktaran Kavuncu, “vatandaşların hem alışveriş yapacağı, hem yemek yiyeceği hem de ünlü sanatçıların konserlerini dinleyeceği bir etkinlik alanı oluşturuyoruz.” diye konuştu.

İsmail Kavuncu, Ramazan ayında her gün vatandaşlarla bir araya geleceklerine işaret etti. Kutsal ayda kimsenin mağdur olmaması için çalışmaları hızlandırdıklarını anlatan Kavuncu, ihtiyaç sahiplerinin de Ramazan ayı boyunca yanlarında olacaklarını kaydetti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER