ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2014 Cuma 21:04

Evlilik Okulu Projesi 2 kitapta toplandı

Evlilik Okulu Projesi 2 kitapta toplandı


Manavgat Kaymakamlığı ve Manavgat Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü ile beraber yürütülen Aile Bilgilendirme ve Danışmanlığı ile Evlilik Okulu projeleri kapsamındaki eğitim çalışmaları kitap haline getirildi.

Aile Bilgilendirme ve Danışmanlığı ile Evlilik Okulu Projesi sorumlusu, aile danışmanı Arif Özutku, proje kapsamında 2 yıldır yaptıkları çalışmaları 'Herkes İçin Mutluluk' ismi ile kitaplaştırdı. Arif Özutku, 2 yıl içinde proje kapsamında 2 bin 500 kişinin eğitimden geçtiğini söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yapmış olduğu eğitimlere katılarak Aile Eğitimi Program Eğiticisi (AEP Eğiticisi) unvanına sahip olduğunu belirten Özutku, "İki yıllık proje çalışmalarını 'Herkes İçin Evlilik' ve Herkes İçin Mutluluk' ismi ile 2 kitapta topladık. 2 yıl içinde 2 bin 500 kişiye eğitim semineri verildi. Projenin sona ermesiyle birlikte seminer notlarını 2 kitapta toplayarak kaynak eser olması için kitaplaştırdık. " dedi.

Proje kapsamında ilk eğitimlere başladıklarında, pek çok insanın 'Evliliğin de okulu mu olurmuş?" diye alaylı sözlerle gereksiz bulduklarını vurgulayan Özutku, kurslar sonunda kursiyerlerin 'Bunları bilmiyorduk, keşke öncesinde öğrenseydik' diye hayıflandığını ifade etti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER