ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 09:10

'Evimiz Evinizdir' anahtarlığı hediye edildi


Evrenseki beldesinde esnaf, Antalya'nın Manavgat ilçesine 18 yıl içinde 60'ıncı defa gelen Alman Helga (64) - Hans (66) Winterscheid çiftini 'Evimiz Evinizdir' anahtarlığıyla ödüllendirdi. Evrenseki Shopping Center'e gelen Alman Winterscheid'e, dostluk nişanesi olan Evimiz Evinizdir' anahtarlığını gravür sanatçısı Hadi Duyar takdim etti.

Almanya Köln'de bir firmadan emekli olan Winterscheid, ilk tatillilerini 1995 yılında Side'de yaptıklarını, 18 yıl içinde Manavgat dışında bir yerde tatile gitmediklerini söyledi. 18 yıl önce Türkiye'ye gelmeden önce Mısır, Tunus, İtalya ve İspanya gibi ülkelerde tatil yaptıklarını belirten Winterscheid, aralık ayında yeniden gelerek 45 gün kalmak için rezervasyon yaptırdıklarını ifade etti.

Manavgat'ta kendisini evinde gibi hissettiğini vurgulayan Hans Winterscheid, Almanya ve Manavgat'taki Türk arkadaşlarının kendisine genelde Hasan diye hitap ettiğini bundan da hoşnut olduğunu kaydetti. Wintersvheid, "18 yıl önce Manavgat'ta yaptığımız tatil eşimle birlikte çok hoşumuza gitti. Bir yılda Manavgat'a 5 defa tatile geldik. Genelde kışı Manavgat'ta geçirmeyi tercih ediyoruz. Manavgat'ta tatilimizi 18 yıl içinde 60 defa tercih etmemizde en önemli etken bölge insanının gülür yüzlülüğü, yardımseverliliği ve içten davranışı oldu. 47 yıllık evliyiz çocuğumuz olmadı. Mutluluk ve huzur duymak için Manavgat'a geliyoruz. Burası bizim evimiz gibi oldu. " ifadesini kullandı.

Helga Winterscheid ise Türk arkadaşlarının eşlerinin kendisine Hülya diye hitap ettiğini, Manavgat'ta tatil yaparken kendini Köln'deki evindeki gibi huzurlu hissettiğini kaydetti.

Gravür sanatçısı Hadi Uyar, Alman ailenin 18 yıl içinde 60 defa tatil yapmasının Türk-Alman dostluğu ve Türk turizmi adına gurur verici olduğunu söyledi. Uyar, 18 yıl içinde 60 defa tatile gelen Winterscheid çiftini, esnaflar olarak 'Evimiz Evinizdir' anahtarlığı ile onore etmeye karar verdiklerini kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER