ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 11:49

Everest’le hem doğaya, hem sevgiye uzandılar

Everestle hem doğaya, hem sevgiye uzandılar


Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (EDOSK), Adana Valiliği’nin yürüttüğü 'Sevgiye Uzanan Eller' projesine gönüllü destek vererek 75 ilköğretim öğrencisini Karboğaz’a götürdü. Kısa bir yürüyüşün ardından gün boyu kar ve doğal güzelliklerin keyfini çıkaran çocuklar, gönüllerince eğlendi.

Sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek verdiklerini ifade eden EDOSK İkinci Başkanı Aydın Manaşırlı, "Şehrimize göç ile gelen bu küçük kardeşlerimizi doğa ile tanıştırmak, onlara doğa bilincini aşılamak ve bilinçlendirmek amacı ile bu projede gönüllü olarak yer aldık.” dedi.
Her ay farklı bir proje ile kulüp olarak gönüllü çalıştıklarını belirten Manaşırlı, doğa sporlarının yanı sıra sosyal projeler üreten ve bu projeleri en kısa sürede sonuçlandıran bir kulüp olmanın memnuniyetini yaşadıklarını kaydetti. Manaşırlı, şöyle konuştu: "Daha önce gerçekleştirilen huzurevi ziyaretleri, yardım konserleri, kitap toplama kampanyası, kan bağışı, lösemili çocuklara müzik dinletisi gibi faaliyetlere bundan sonra da hız kesmeden devam edeceğiz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER