ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 14:49

Ev hanımları öğrenciler yararına kermes açtı

Ev hanımları öğrenciler yararına kermes açtı


Çorum Armoni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından kentte bulunan ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes açıldı. Gazi caddesi üzerinde eski tekel binasında açılan kermeste ev hanımların el emeği göz nuru işlemeler yer alıyor.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Armoni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Huriye Çoban, hayırseverlerin kermese büyük destek verdiğini belirtti.
Çorumlu ev hanımları tarafından zaman zaman düzenlenen ve geleneksel hale gelen bir kermes olduğunu ifade eden Çoban, "Biz bu kermeslerimizi geleneksel hale getirdik. Yılın farklı dönemlerinde Çorum’da bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için farklı faaliyetler düzenliyoruz. Bu faaliyetlerimizin başında da kermesimiz geliyor. Farklı şehirlerden ilimize gelen ve okuma imkanı olmayan öğrencilerimize ulaşıyor ve onların ihtiyaçlarını karşılıyoruz." dedi.

Bir anlamda farklı tat ve kültürlerin kermeste bir araya geldiğine değinen Huriye Çoban, gönüllü ev hanımlarının yapılan faaliyetlerde büyük bir fedakarlık gösterdiklerini dile getirdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER