ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 16:40

Etüt merkezine devam eden öğrencileri sertifikaları dağıtıldı

Etüt merkezine devam eden öğrencileri sertifikaları dağıtıldı


Bursa İnegöl Belediyesi’nin 6 farklı branşta okul derslerine destek amacıyla açtığı etüt merkezinde eğitim alan 134 öğrenciye sertifikaları törenle verildi.

TOKİ Etüt Merkezi’nde yapılan törende konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2, 4, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin katıldığı ve 6 farklı branşta eğitim verilen etüt merkezinde 134 öğrencinin sertifika almaya kazandığını söyledi.

Başkan Aktaş, okul başarılarının arttırılmasına yardımcı olmak ve okul sonrası sınavlara hazırlıkta eğitimde fırsat eşitliğini yaymak amacıyla açtıkları modern etüt merkezinin sertifika töreni için toplandıklarını ifade etti Çocukların başarıyı yakalamasının en etkili yolunun düzenli bir şekilde çalışmalarını sağlamak olduğuna vurgu yapan Aktaş, şöyle konuştu: “Öğrencilerin başarı düzeyinin yükselmesinde çalışma ortamları büyük önem taşımaktadır. Düzenli bir çalışma ortamına sahip olmayan öğrencilerin, ders çalışabilecekleri ve kitap okuyabilecekleri bir etüt merkezi sunarak eğitime katkı bulunma gayretinde olduk. Öğrencilerimizin de ilgisi ile karşılanan etüt merkezimiz öğrencilere sağlıklı, düzenli bir çalışma ortamı sağlandı. Eğitim öğretimde Belediyemizin katkısının çok fazla olduğunu bir kez daha belirtmek isterim, eğitime çok önem veren belediyelerdeniz. Ben ücretsiz açtığımız etüt merkezinin topluma kazandıracağı başarılı öğrencilerin mutlaka bir gün İnegöl için bir şeyler yapacağına yürekten inanıyorum. İnegöl Belediyesi'nin eğitime yaptığı bu katkının İnegöl’ün mutlu geleceği için atılan adımlardan olduğunun altını çizmek isterim."

Etüt merkezlerinde kursların 11 Mart’ta başladığını hatırlatan Aktaş, Akhisar TOKİ Kurs Merkezi’nde Milli Eğitim’e bağlı 6 öğretmenin çalıştığını söyledi. Bu öğretmenlerin hafta içi ve hafta sonu 2, 4, 6 ve 7. sınıflara toplam 6 branşta okul derslerine takviye amacıyla ders verdiklerini belirten Aktaş, "Bu güne kadar TOKİ Kurs Merkezimizde 134 öğrenciye eğitim verdik. TOKİ Kurs Merkezi dışında Alanyurt Köyiçi Kurs Merkezimizde 5 branşta 5 öğretmenimiz 110 öğrenciye, Huzur Mahallesi Kurs Merkezimizde 3 branşta 3 öğretmenimiz 75 öğrenciye eğitim verdi. Kurslar dahilinde toplamda 14 branşta 14 öğretmenimiz, 319 öğrenciye eğitim verdi. Branşlarımız ise Türkçe, sosyal bilgiler ve ilköğretim dersleri olarak belirlendi. Kurslarımıza katılıp bu hizmetten istifade eden herkesi tebrik ediyor, hayırlı olsun diyorum.” diye konuştu.

Aktaş’ın konuşmasının ardından öğrencilere sertifikaları dağıtıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER