ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 10:54

Etiyopya, şehirleşmede Ankara’yı örnek alıyor

Etiyopya, şehirleşmede Ankarayı örnek alıyor


Etiyopya Kentsel Kalkınma ve İmar Bakanı Mekuria Haile ile beraberindeki heyet, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i makamında ziyaret etti.

Başkan Melih Gökçek ziyarette yaptığı açıklamada, Etyopya’nın şehirleşmede model olarak Ankara’yı seçtiğini belirtti. Konuk Bakan Haile ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Gökçek, "Park, katı atık, kentsel ve sosyal projeler gibi belediyecilik konularında her türlü yardıma hazırız." dedi.

Sinevizyon gösterisiyle izledikleri ve bizzat gezdikleri başta Dikmen Vadisi gibi proje alanlarına hayran kaldıklarını belirten konuk Bakan Haile ise gösterilen konukseverlik için teşekkür etti. "Teknik ekipler oluşturarak tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz." diyen Haile, "Kentsel dönüşümler bizim için inanılmaz. Çok kısa süreler içerisinde ne kadar güzel parklar, alt üst geçitler yapmışsınız. Çalışmalarınızla pek çok alanda öncülük yaptığınız ortada." diye konuştu.

Haile Başkan Gökçek’in sadece belediye başkanlığı çalışmalarından değil, Başkent’te insanların yaşam kalitesini arttıran faaliyetlerinden de çok etkilendiklerini söyledi.

Ziyaret sonrasında Gökçek ve konuk Bakan Haile birbirlerine hediyeler verdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER