ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2014 Pazartesi 15:25

Etiyopya Büyükelçisi, MÜSİAD Adana Şubesi'nde

Etiyopya Büyükelçisi, MÜSİAD Adana Şubesinde


Etiyopya Ankara Büyükelçiliğine vekalet eden müsteşar Goıtom Kahsay Hagos, Etiyopya Türkiye Ticaret Atesesi Anteneh Feleke Tarıku, Etiyopya Adana Fahri Konsolosu Yusuf Can Dağtekin MÜSİAD Adana Şubesi'ni ziyaret etti.

Toplantıya ev sahipliği yapan MÜSİAD Adana Şubesi Başkanı Suat Yahşi, uluslararası ticarette son 10 yıldaki ihracatın gelişmesinde Rusya ve Afrika pazarının büyük katkısı olduğunu söyledi.

Dernek üyeleri ile Etiyopya heyetinin tanışmasının ardından söz alan Adana Fahri Konsolosu Dağtekin, Türkiye ve Etiyopya arasındaki iş birliği ve ilişkileri artırmak adına ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini söyledi. Dağtekin; Etiyopya'nın son 3 yılda yüzde 11 büyüme ile dünya sıralamasında ilk 5 ülke arasında yer aldığını aktardı.

Etiyopya Ankara Büyükelçiliğine vekalet eden müsteşar Goıtom Kahsay Hagos, Etiyopya Türkiye Ticaret Atesesi Mr. Anteneh Feleke Tarıku da ayrı ayrı bir konuşma yaparak ülkelerinin cazip fırsatlarından bahsederek, MÜSİAD üyelerinin sorularını cevapladı. Toplantının ardından Hagos MÜSİAD Başkanı Yahşi'ye günün anısına bir plaket verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER