ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 16:41

ESOB, Emirşeyh’e sahip çıktı


Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) ile Lokantacılar Odası Başkanlığı, Erzurum'un marka kebapçılarından Emirşeyh Kebab Salonu'nu ziyaret ederek 'At eti tüketildiği' iddialarını yalanladı.

Yakutiye ilçesi Tebrizkapı semtinde 1950 yılından bu yana hizmet veren Emirşeyh Kebap Salonu, ‘ürünlerinde at eti var’ iddialarıyla zor günler geçiriyor. Emirşeyh Kebap Salonu işletmecilerine destek veren ESOB Başkanı Rasim Fırat ile Lokantacılar Odası Başkanı Zeki Pınar, işletmeci Erkan Bayram’ı ziyaret etti. Lezzetli kebaplarıyla başta Erzurumlular olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Emirşeyh'in büyük bir iftiraya uğradığını söyleyen işletmeci Erkan Bayram, yaşananlardan büyük üzüntü duyduklarını belirtti. Bayram, iftira ve komplo karşısında çaresiz olduklarını belirterek, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün laboratuvar sonuçlarını gösterdi.

Emirşeyh'in bir marka olduğunu belirten ESOB Başkanı Rasim Fırat ise 63 yıldır Erzurum’da hizmet veren restoranın dedikodu ve iftiralarla yıpratılmak istendiğini vurguladı. İşletmeci Erkan Bayram’ın sonuna kadar arkasında olduklarını kaydeden Başkan Fırat, yaşananların ticari bir linç girişimi olduğunu, insanlığa sığmayan, art niyetli dedikoduların her zaman önünde duracaklarını dile getirdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER