ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 15:41

Eskişehir'in alı 185 hattı artık daha hızlıBüyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) bünyesinde faaliyet gösteren Alo 185 müşteri hattı yenilendi. Son teknoloji bilgisayar sistemlerle donatılan ESKİ birimleri, sorunlara daha etkili ve hızlı şekilde müdahale edecekler.

Vatandaşlar su ile ilgili şikâyet, öneri ve taleplerini telefon, birebir müracaat, dilekçe ve e-posta yoluyla iletebilecekler. Alo 185 hattına vatandaşlar tarafından yapılan şikayetler, “Mobil İş Emri Uygulaması” ile birbiriyle entegre şekilde çalışan son teknoloji bilgisayar sistemleriyle sahada görev yapan ekiplere anında aktarılarak sorun hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan ESKİ Genel Müdürü Şahap Bayraktaroğlu, Alo 185 hattının en son teknoloji bilgisayar yazılım ve donanımlarıyla revize edildiğini belirterek, saha ekiplerinin de sayısını artırdıklarını ifade etti. Bayraktaroğlu, “Kentimizde 300 bin elektronik kartlı sayaç abonesi var. Abonelerin memnuniyeti bizim için önemli. Alo 185 hattına gelen talepler, bilgisayar sistemleri vasıtasıyla anında saha ekiplerine iletiliyor. Böylece sorunlara daha hızlı ve etkili şekilde müdahale edebiliyoruz. Ayrıca Mobil İş Emri Uygulamasıyla gelen taleplere ne zaman ve nasıl müdahale edildiği, yapılan işlerin hangi aşamada olduğu anında izlenebilecek. Bu son teknoloji sistemleri ESKİ bünyesinde faaliyet gösteren tüm birimlerde de uygulamaya geçirmeye başladık” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER