ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Eylül 2013 Perşembe 10:32

Eski öğrencilerden yenilere destek

Eski öğrencilerden yenilere destek


Uludağ Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nin gönüllü öğrencilerden oluşturduğu bir grup, kayıt için gelen öğrencilere tecrübelerini aktarıyor. Yabancılık çekmemeleri için yardımcı oluyor.

Uludağ Üniversitesi’nin Bursa Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığı işbirliği protokolü kapsamında gerçekleştirilen projede, yerleşke, terminal ve kentin çeşitli yerlerine kurulan stantlarda yeni gelen öğrencilerin her türlü soruları yanıtlanıp öğrencilere yol gösteriliyor.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Saim Kılavuz ve Prof. Dr. Müfit Parlak ile birlikte, yerleşke içindeki "Hoş geldin Üniversiteli, Bana Sor" projesi stantlarını gezerek bilgi aldı.

Proje yürütücüsü öğrenciler, bugüne kadar iki bini aşkın öğrencinin sorularını yanıtladıklarını belirterek projenin daha sonraki yıllarda da başarıyla sürdürülmesi için önerilerini dile getirdi.

Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek, tatillerinden özveride bulunup yeni gelen üniversitelilere yardımcı olan gönüllü öğrencilere teşekkür ederek, projenin yürütülmesinde karşılarına çıkabilecek her türlü sorunu çözmeye hazır olduklarını bildirdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER