ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 21:13

Eski cezaevinin yerine yeşil alan yapılacak


Aksaray’ın Aratol Mahallesi sınırlarına bin 500 kişilik yeni cezaevi yapılmasından sonra mevcut 60 yıllık eski cezaevinin yerinin de yeşil alan olarak değerlendirilmesi hedefleniyor.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta ve Cumhuriyet Başsavcısı Taner Aksakal, yeni cezaevinin yapım çalışmalarını yerinde incelerken eski cezaevinin yeriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Başsavcısı Taner Aksakal, "Sayın Başkanımız orayı yeşil alan ilan etti. Mevcut cezaevinin olduğu yer imar planında yeşil alan olarak geçiyor. Gerçekten 1950 yılında dikilmiş ağaçlar var. O kadar güzel ağaçlar. Aksaraylılarında yararlanacağı güzel bir park olur. İsabetli bir karar olmuş." dedi.

Başkan Nevzat Palta ise "Cezaevinin olduğu bölge hakikaten güzel bir yeşil alan olarak gözüküyor. Tabi değerlendirilebilir. Orada belediyenin de mülkü var Hazinenin de var. Ama en güzeli tabiî ki yeşili ile beraber belki müştemilatta yapılabilir. O yeşili ve o ağaçları da mümkün olduğu kadar korumak lazım. Nereden baksanız 60 yıl bir insan ömrü kadar. O ağaçların büyümesi kolay bir şey değil. Onunla beraber belki çevresi değerlendirilebilir. Sonuçta bir kısmı hazine bir kısmı belediyenin mülkiyetinde İnşallah hayırlı olarak değerlendirilir." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER