ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 15:18

Erzurumlular iftardan sonra koşuyorlar

Erzurumlular iftardan sonra koşuyorlar


Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın projesi olan 'Koşabiliyorken Koş' Projesi Erzurum’da Ramazan'da da devam ediyor. Gecekondu bölgelerindeki çocuk ve gençler, iftar sonrasında evlerinden alınarak buz pateni ve curling salonlarında spor yaptırılıyor.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM)’de 'Koşabiliyorken Koş' projesi kapsamında şehrin gecekondu semtlerindeki mahallelerden çocukları alarak spor yaptırıyor. 'Koşabiliyorken Koş' projesi çerçevesinde otobüsle evlerinden alınan çocuklar curling salonu, buz pateni ve buz hokeyi salonlarına taşınıyor. Spor salonlarında curling, paten ve hokey öğrenen çocuk ve gençler, iftar sonrası spor yaparak formda kalma mücadelesi veriyorlar.

PROJE İÇİN TANITIM AFİŞLERİ ASILDI

GHSİM, şehirde yürütülen söz konusu projeyi kentin işlek caddelerine afiş asarak geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, hareketsiz yaşamın neden olduğu sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması amacıyla yoğun çalışma içerisinde bulunduklarına dikkat çekerek, “Bakanımız, Genel Müdürümüz ve Valimiz öncülüğünde Koşabiliyorken Koş-Bayanlar Sıra Sizde sloganı ile bayanlara spor salonlarımızda ve atletizm pistinde yaptırılan çalışmalar antrenörlerimiz eşliğinde devam etmektedir. Bakımevinde yaşamlarını sürdüren bayanlarımıza, kışın spor salonlarımızda yazın ise atletizm pistinde bayan antrenörlerimiz eşliğinde spor yaptırarak Obezitenin önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca Koşabiliyorken Koş Projesi kapsamında sağlıklı yaşamak için spor yapanlar anında kayıt altına alınıyor ve HİS lisansı çıkartılıyor. Bugün itibariyle Koşabiliyorken Koş projesi kapsamında HİS lisans sayısında 6 bin 182 ile ilk 3 ün içerisindeyiz. Hedefimiz HİS lisansı sayısında ilk sıraya yükselmek.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER