ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 15:18

Erzurum Şifa Hastanesi "A" sınıfındaki yerini korudu


Sağlık Bakanlığı, Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucunda Erzurum Özel Şifa Hastanesi ‘A’ kalite grubundaki yerini korudu.

Türkiye geneli 500’ü aşkın özel hastane Sağlık Bakanlığı tarafından geçen yıl denetlendi. Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı, kamu ve özel hastanelerde yaptığı kalite değerlendirme sonuçlarını açıkladı. Özel Erzurum Şifa Hastanesi, denetlenen bölümlerin standart 3050 toplam puanın yüzde 97’sini alarak sağlıkta ‘A’ kalite grubundaki yerini sağlamlaştırdı. Hastanelerde kaliteli hizmet sunumunun sağlanması amacıyla, hasta güvenliği, çalışan güvenliği, hasta memnuniyeti ve çalışan memnuniyetini esas alan sağlık hizmet kalite standartları ile bu standartların uygulanmasına ilişkin usul ve esasları her yıl belli tarihlerde denetime tabi tutuluyor.

Şifa Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Sabahattin Dalga, sağlıkta A kalite hizmet sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Denetimlerden yüz akı ile çıktıklarına değinen Başhekim Dalga,"Sağlık Bakanlığı’nın sınıflandırma kriterleri kapsamında Türkiye çapındaki 500’ü aşkın özel hastane arasından nerdeyse yüzde yüze yakın bir puan alarak‘A’ sınıfında yer almak gurur verici. A kalitedeki yerimizi sağlamlmaştırmamızda ve puantajda yüksek puanı almamızda emeği geçen başta kalite sorumlumuz olmak üzere tüm çalışanlarımızı bu tablonun oluşmasında emeği geçen personelimize ve bize güvenen destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER