ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mayıs 2014 Perşembe 17:28

Erzurum Aziziye Koleji öğrencileri uluslararası başarıya doymuyor

Erzurum Aziziye Koleji öğrencileri uluslararası başarıya doymuyor

Erzurum Aziziye Koleji öğrencileri Kenya'nın başkenti Nairobi’de 4.sü düzenlenen Uluslararası Altın İklim Çevre Olimpiyatı'nda bronz madalya kazanarak dünya üçüncülüğünü elde etti.


Nairobi'de düzenlenen Uluslararası Altın İklim Çevre Olimpiyatı'na Aziziye Koleji de katıldı. 27 ülkeden 120 projenin yarıştığı olimpiyat finallerinde Aziziye Koleji Lisesi öğrencileri Ömer Faruk Aslan ve Siraç Gündoğdu üçüncülük kazandı. Bronz madalya elde eden Aslan ve Gündoğdu, Erzurum'a dünya üçüncülüğünü kazandırdı.

Aziziye Koleji Lisesi Müdürü Hasan Basri Tokcan, dünya çapında elde ettikleri başarıdan dolayı öğrencileri tebrik etti. Tokcan, öğrencilerin uluslararası yarışmalarda elde ettikleri derecelerin Türkiye ve Erzurum adına gurur verici olduğunu kaydetti. Türkiye'nin ve Erzurum'un uluslararası bilimsel yarışmalarda reklamının yapıldığına vurgu yapan Tokcan, "Öğrencilerimizin her alandaki ulusal ve uluslararası faaliyetlere katılmasını teşvik ediyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz hem ülkemizi ve dünyayı daha yakından tanıma imkânı buluyorlar, hem de ilgi duydukları sportif, sanatsal, bilimsel ve dil eğitimi alanında kendilerini ifade etme şansı yakalıyor. Ülkemizi böyle bir uluslararası organizasyonda temsil edip başarı yakalamak ilimiz adına sevindiricidir. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyoruz. Bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyoruz.” dedi
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER