ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 15:40

Erzincan'ın vergi rekortmenlerine ödülleri verildi


25. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Erzincan’da yıl içerisinde ödedikleri vergiler ile rekortmenliğe ulaşan vergi rekortmenleri düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Ödül törenine Vali Abdurrahman Akdemir başta olmak üzere çok sayıda davetli ve vergi rekortmenleri katıldı. Programda verilen vergilerin önemine değinen Defterdarı Rıfat Özyünlü, “Vergi haftasının amacı; toplumda vergi bilincinin oluşturulmasıdır. Vergi bilincini oluşturmamız gerekiyor. Muhakkak toplumsal destek lazımdır. Bunun içinde vergi bilinci gerekiyor.” dedi. Vali Akdemir, bir ülkeyi devlet olarak tanımlayabilmek için olmazsa olmaz şartlardan bir tanesinin vergi toplama yetkisinin olması olduğunu hatırlatıp, "Eğer bir otorite vergi toplamıyorsa, onun adına devlet denmiyor. Bu yüzden verginin böyle bir özelliği var. O yüzden gelişmiş toplumlarda vergi bilincinin toplumun her kesiminde yayılmış olduğunu görürüz. Tabi ki vergi sadece devlet olmanın değil, kalkınmanın da gereği… O yüzden de kalkınmanın temeli de vergi.” açıklamasında bulundu.

2012 yılında kurumlar vergisi ve gelir vergisi rekortmenlerine ödülleri Vali Akdemir tarafından verildi. 2012 yılı Kurumlar Vergisinde birinciliği Vossloh Rail Technologıes Ltd. Şti. birinci, Ergan A.Ş. ikinci olurken, üçüncü sıradaki vergi rekortmeni isminin açıklanmasını istemedi. Gelir Vergisinde birinci sırayı iş adamı Sedat Durmuş, ikinci Orhan Bulut ve üçüncü Abdulkadir Özkirişçi oldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER