ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 15:19

Eryaman’da Ramazan coşkusu


Ankara Etimesgut Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu mahalle iftarı ve 'Ramazan Akşamları' programı Eryaman Mahallesi’nde devam ediyor.

    Eryaman Pazaryeri’nde düzenlenen mahalle iftarında yaklaşık 5 bin kişi birlikte iftar yaptı. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de mahalle sakinleriyle orucunu açtı. İftar öncesi çocuklarla bir araya gelen Başkan Demirel, çocuklarla sohbet etti. Engelli bir çocukla yakından ilgilenen Demirel, iftar saatini heyecanla bekleyen 3 kız çocuğunun yanına giderek onlarla sohbet etti.

    İftarın ardından mahalle sakinleri Ramazan eğlencelerinde bir araya geldi. Vatandaşlar, Hacivat-Karagöz, Aşuk ile Maşuk ve kukla gösterileri ile eğlendi. Katılımcılara Osmanlı şerbeti, Osmanlı macunu, pamuk şeker gibi geleneksel tatlar ikram edildi.

    ‘Minik Dualar’ albümüyle beğeni toplayan Ertuğrul Erkişi, ilahileriyle programa renk kattı. Erkişi, ilahilerin bir bölümünü sahneye aldığı 20 çocukla birlikte söyledi. Çocuklar, sahnede ilahilere eşlik ederken, aileler de onları görüntülemek için birbirleriyle yarıştı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER