ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Haziran 2014 Perşembe 13:24

Eroğlu: IŞİD'e sessiz kalmak Türkiye'yi zora sokar

Eroğlu: IŞİDe sessiz kalmak Türkiyeyi zora sokar

Ülkü Ocakları Osmaniye Şube Başkanı Fatih Eroğlu, Irak’ın kuzeyi olarak tanımlanan coğrafyanın 10. yüzyıldan itibaren Türklerin hâkim ve meskûn olduğu bir yer olduğunu söyledi.


Ülkü Ocakları Osmaniye Şube Başkanı Fatih Eroğlu, Irak’ın kuzeyi olarak tanımlanan coğrafyanın 10. yüzyıldan itibaren Türklerin hâkim ve meskûn olduğu bir yer olduğunu belirtti.

Bugün orada 2 milyon civarında soydaş yaşadığını hatırlatan Eroğlu, "Bölge, her ne kadar birçoğu yıkılsa da Türklerin imzasını taşıyan eserlerle doludur. Türkmeneli olarak ifade ettiğimiz bu coğrafya, hakimiyetimizden çıktığı günden bugüne acılarla yoğrulmaktadır.” dedi

IŞİD terör örgütünün Musul ve Telafer’i işgal etmesinin durumun vahametini ortaya koyduğunu kaydeden Eroğlu, "Sözde İslam adına cihat ettiğini söyleyen bu örgüt İslam’la da insanlıkla da hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. İnternette yayınlanan görüntüler bu terör örgütünün nasıl acımasız bir yapıya sahip olduğu hakkında fikir vermeye yetecek netliktedir. Bölgeden alınan bilgilere göre; halkın bir kısmı göç etmiş, diğer bir kısmı ise endişeyle beklemeye devam etmektedir. IŞİD adlı terör örgütünün soydaşlarımıza yönelik bir katliama girişebileceği ihtimal dâhilindedir. Ülkemizin sınırlarına çok yakın bir mesafede bulunan Telafer’in işgaline sessiz kalmak; yarın ülkemiz içerisine yönelecek hadiselere cevaz vermek anlamını taşır. Türkiye Cumhuriyeti soydaşlarımızı güvence altına almak adına askeri seçenekleri gözden geçirmek mecburiyetinde." şeklinde görüşlerini dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER