ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 00:32

ERİMDER, Öğretmenler Günü'nü kutladı

ERİMDER, Öğretmenler Gününü kutladı


Erzurum İli Memurlar Derneği (ERİMDER), Maksut Efendi İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek öğretmenlerin gününü kutladı.

     Kalkınma Bakanlığı ve SODES’in desteklediği 'Maksut Efendide Açan Çiçekler' isimli proje kapsamında seçilen Palandöken ilçesindeki Maksut Efendi İlköğretim Okulu’na 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ERİMDER yönetimi kutlama ziyareti gerçekleştirdi. Dernek başkanı Turgay Türkeş, eğitimin önemine ve öğretmenlik mesleğinin kutsallığına dikkat çekti. Geleceği şekillendirecek nesillerin öğretmenlerin ellerinde oluştuğuna işaret eden Türkeş, "Öğretmenlik kutsal bir meslek. Geleceğimizi ve şekillendirecek olan çocuklarımızı, öğretmenlerimiz şekillendirmekte." dedi.

        Türkeş, dernek olarak ayrıca geçen yıl Tekman’da 'Eğitimle Yeşeren Ümitler' isimli proje sayesinde çok sayıda öğrencinin girdikleri sınavlarda başarılı olduğuna vurgu yaptı. Aynı başarının Maksut Efendi’de boy verip çiçek açmasını arzuladıklarını belirten Türkeş, "Maksut Efendi İlköğretim'de okuyan kardeşlerimizin de girecekleri sınavlarında başarılı olmalarını temenni ediyoruz." diye konuştu.

        Okul Müdürü Ömer Turgut ise “Bu güzel günümüzdeki ziyaretiniz onurlandırmıştır. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin eğitimine göstermiş olduğunuz gayretten dolayı arkadaşlarım ve kendim adına sizleri tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER