ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2013 Pazar 19:11

ERGİAD üyeleri kutsal topraklardan döndü

ERGİAD üyeleri kutsal topraklardan döndü


Hatay'ın Erzin ilçesinde faaliyet gösteren Genç İşadamları Derneği'nin (ERGİAD) Umre ziyareti sona erdi. Aralarında Belediye Başkanı Kasım Şimşek'in de yer aldığı heyet, Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye döndü.

ERGİAD, kutsal topraklara Umre ziyareti gerçekleştirdi. Aralarında Belediye Başkanı Kasım Şimşek, eşi Ayşegül Şimşek, Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Canatar'ın da bulunduğu 27 kişilik heyet, Mekke ve Medine'de kutsal mekanları ziyaret etti.

Kutsal topraklara ilk kez giden Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, gördüğü atmosfer karşısında etkilendiğini söyledi. Türkiye için çok dua ettiğini kaydeden Şimşek, ''Mekke ve Medine'de ziyaretlerde bulunduk. Burada siyah-beyaz ayrımı yok. Burada herkes kardeş. Burada hoşgörü var, birliktelik var. Gördüğümüz banzara bizi çok etkiledi. Kutsal topraklarda hurma bahçelerini gezdik. Bedir, Uhud savaşlarının yapıldığı yerleri gördük. Peygamber efendimiz Hz.Muhammed’in kabrinin bulunduğu Mescidi Nebevi önünde ülkemiz için, dünya için bol bol dua ettik. Buraya gelip duygulanmamak elde değil.'' ifadelerini kullandı.

Umre ziyaretinin oldukça verimli geçtiğine vurgu yapan ERGİAD üyesi Necat Ertaç, ''Derneğimizin organize ettiği bir ziyaretle kutsal topraklara gittik. Mekke ve Medine'de 10 gün kaldık. Bu ziyaret, manevi anlamda bizlere huzur verdi. Kabe'nin etrafında gördüğümüz kardeşlik gözlerimizi yaşarttı. Bu topraklarda siyah tenli, beyaz tenliyle kardeş. Burada renk, cinsiyet ayrımı yok. Kabe'de tavaf yapan 7 yaşındaki çocukları görünce tüylerimiz diken diken oldu. Gördüğümüz atmosfer bizi çok duygulandırdı. Allah herkese bu kutsal mekanı ziyaret etmeyi nasip etsin.'' diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER