ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 21:45

Erbakan sergisi siyasi hayatına ışık tutuyor

Erbakan sergisi siyasi hayatına ışık tutuyor


Saadet Partisi (SP) Manavgat İlçe Başkanlığı, Milli Görüş'ün merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı anma etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açtı. Cumhuriyet Meydanı'nda açılan 'Fotoğraflarla Başbakan Erbakan' fotoğraf sergisinde SP'nin arşivinden seçilen tarihe tanıklık eden 150 fotoğraf bulunuyor. Sergi, aynı zamanda Türkiye'nin son 50 yıllık siyasi tarihine ışık tutuyor.

Sergide, Erbakan'la birlikte çekilmiş 8'nci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal, 9'ncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, merhum Başbakanlardan Bülent Ecevit, merhum eski MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş, eski Başbakanlardan Tansu Çiller, Mesut Yılmaz, eski SP Genel Başkanı Recai Kutan, dünya liderleri ve eşi Nermin Erbakan, kızı Zeynep, Elif ve oğlu Fatih'in küçüklük fotoğrafları da bulunuyor.

SP Manavgat İlçe Başkanı İbrahim Maslak, 'Fotoğraflarla Başbakan Erbakan' sergisinin Türk siyasi hayatının son 50 yılına ışık tuttuğunu söyledi. 2 yıl önce kaybettikleri liderleri Erbakan'ın bir dünya lideri olduğunu belirten Maslak, fotoğrafların tarihe tanıklık eden en güzel kareler olduğunu kaydetti. Maslak, "2 yıl önce kaybettiğimiz merhum liderimizi açtığımız fotoğraf sergisiyle Manavgat halkına tanıtmak istedik. Fotoğraflar zamanın konuşan dili. Her bir fotoğraf karesi bizim için çok değerli. Her biri tarihi vesika. Hepsi zamanın tanığı." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER