ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 15:43

Erbaa’da sokak sağlıklaştırma çalışmaları yapılacak


Tokat Erbaa'nın vitrin özelliği taşıyan Hükümet, Ali Haydar Öner, Vali Recep Yazıcıoğlu, İstiklal ve Doktor Ziya Durmuş caddelerinde yeni düzenlemeler yapılacak.

Erbaa Çarşı Merkezi Sokak Sağlıklaştırması Projesi ile ilgili bilgi veren Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, “Hazırladığımız Çarşı Merkezi Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile yeniden düzenleyeceğiz. Proje içerisinde öngördüğümüz çalışmalar arasında özgün olmayan yapılar ve cephelerdeki ekler kaldırılarak, kaldırım, cephe sağlıklaştırma, kaldırım genişlemesi, trafiğin sınırlandırılması, aydınlatma ve caddelerin çevre düzenlemelerini yeniden yapacağız. Ayrıca proje bünyesine engelli, çocuk, yaşlı, gibi dezavantajlı kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik düzenlemeleri de beraberinde gerçekleştireceğiz.” dedi.

İnsanların büyükşehirlerde AVM'lere tıkanıp kaldığını ifade eden Başkan Yenihan, “Biz ise AVM tarzı, ama açık havada daha özgün bir yapı ile hem vatandaşlarımıza hem de esnafımız daha sağlıklı ve kaliteli alışveriş yapma imkanı sağlamış olacağız.” diye belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER