ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 17:39

Engelsiz Koro üniversite öğrencilerine konser verdi

Engelsiz Koro üniversite öğrencilerine konser verdi


Ankara’nın Polatlı Belediyesi'ne ait Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi bünyesinde oluşturulan ‘Engelsiz Koro’ Gazi Üniversitesi (GÜ) Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerine konser verdi.

Fakülte Konferans Salonu'nda gerçekleşen konsere, Fakülte Sekreteri Yusuf Sağlam, Türkiye Beyazay Derneği Polatlı Şube Başkanı Ziya Suluyer ve öğrenciler katıldı. Fakülte Sekreteri Yusuf Sağlam, bu konserin fakültelerinde gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Türkiye Beyazay Derneği Polatlı Şube Başkanı Ziya Suluyer ise engellerin yaşamlarına kattıkları güzellikten dolayı mutlu olduklarını belirtti. Suluyer, “Yüreklerine yansıttığımız umut, onların simalarına yansıyan tebessüm olacaktır. Onlara balık vermeyi değil balık tutmayı öğretmek, inanmak, güvenmek, emin olun çok güzel sonuçlar ortaya çıkaracaktır.” dedi.

Bu gibi etkinliklerin engelsiz Polatlı idealinin gerçekleştirilmesine katkı sunacağını anlatan Ziya Suluyer, “Üniversiteler engellilerle ilgili deneyimlerini paylaşıp topluma yol gösterdikçe, toplumda engelliye bakış açısındaki bilinç algısı gelişecektir.” diye konuştu.

Üniversite öğrenci temsilcisi Bedri Taşpınar ise engellilerin eğitim hayatlarına katkı sağladıklarını ifade etti. Taşpınar, “EMKPSS kursuna hazırlanan 50 engelli bireye üniversite öğrencileri olarak etüt vermeyi planlıyoruz. 15 arkadaşımızla ikinci dönemde 50 engelli kardeşimize EMKPSS kursuna hazırlanmaları için de yardımcı olacağız.” dedi. Konuşmaların ardından engelsiz koro birbirinden güzel şarkılarını üniversite öğrencilere için seslendirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER