ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 13:53

'Engelsiz Gülüşler'e tam destek

Engelsiz Gülüşlere tam destek


Sinop Üniversitesi bünyesindeki Çocuk Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğiyle bir ay sürmesi planlanan 'Engelsiz Gülüşler' programı kapsamında paralimpik bocce etkinliği gerçekleştirildi.

Engelsiz Yaşam, Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü'nde bakım ve koruma altında bulunan engelli öğrencilerin katıldığı etkinlikte keyifli anlar yaşandı. Karar verme, olay üzerine yorum yapma, farkına varma, üretkenlik, kişisel becerilerini geliştirme ve sosyalleşerek toplum ile bütünleşme, toplumda farkındalık meydana getirme, aynı zamanda da kişisel gelişimlerini desteklemeye imkan sağlama gibi katkılarının yanı sıra yorucu olmayan, eğlenceli, fakat hedefleri olan bir spor dalı olan 'bocce' etkinliği aracılığıyla engelli öğrencilerin eğlenerek sosyalleşmelerine katkı sağlandı.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, sosyal sorumluluk bilinciyle yürütülen bu tür projeleri sonuna kadar desteklediğini ve projelerin yürütülmesi konusunda üniversitenin her ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

Çocuk Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Eş ise 'Engelsiz Gülüşler' projesi hakkında şunları söyledi: “Hayatın her alanında engelleri ortadan kaldırarak engelli bireylerin yaşamdan zevk almasını sağlayacak bu projede yer almaktan gurur ve onur duyuyorum.”KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER