ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2013 Perşembe 16:42

Engellilerin yaşam kültürü 'FATİ' ile gelişecek

Engellilerin yaşam kültürü FATİ ile gelişecek


Bayburt’ta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Beyazay Derneği tarafından engellilere dikkat çekmek amacıyla yürüyüş düzenlendi. FATİ isimli görme engelli karakterin resminin yer aldığı pankart eşliğinde yapılan yürüyüşe Bayburt’ta farklı okullardan eğitim gören ilköğretim öğrencileri katıldı.

Bayburt’ta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Beyazay Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü 'Türkiye, engellilerle birlikte yaşama kültürünü artırmak için FATİ ile yürüyor' adıyla yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe Bayburt Valisi Mükerrem Ünlüer, Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, Beyaz Ay Derneği Bayburt Şubesi Başkanı Serhat Kılıç, daire ve kurum müdürleri ile Bayburt’ta farklı okullarda eğitim gören yaklaşık 100 ilköğretim öğrencisi katıldı.
Öğrenciler, ellerinde 'FATİ ile yürüyoruz' pankartı taşıdı.

Bayburt Valiliği önünde açıklama yapan Beyazay Derneği Bayburt Şube Başkanı Serhat Kılıç, "FATİ isimli görme engelli karakterimizin tanıtım yüzü olduğu bu etkinliğimizi Türkiye genelinde sesimizi duyurmaya ve engelliler için farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz." dedi. Kampanyanın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Beyazay Derneği’nin katkısıyla hazırlandığını ifade eden Kılıç, bundan sonraki faaliyetlerinin 'FATİ Engellilerle Birlikte Yaşama Kültürünü Artırmak için Türkiye ile Buluşuyor' ve 'FATİ Engellilerle Birlikte Yaşama Kültürünü Artırmak için Dünya ile Buluşuyor' başlıkları altında devam edeceğini kaydetti. Kılıç, kampanya süresince 576 konferans, 4 bin 320 saat eğitim, 12 adet yarışma, tiyatro gösterileri, yaz kampları, materyal dağıtımı, çizgi film gösterimi, belgesel, sinema filmi ve yurtdışı etkinlikleri gibi faaliyetler yapılacağını, FATİ projesini tüm dünyayla buluşturmak için çalışmalarını yürüteceklerini ifade etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER