ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 11:23

Engellilere özel spor programı

Engellilere özel spor programı


Bursa merkez Osmangazi Belediyesi, engellilerin sporla sağlıklarına kavuşup, sosyalleşmelerine katkı sağlayacak yepyeni bir projeyi hayata geçirdi. Demirtaş Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'ne gelen engelli vatandaşlar, haftanın bir günü profesyonel hocalar eşliğinde fitnes, step, aerobik ve plates gibi sporları yapma imkanına kavuşuyor.

Projenin başladığı ilk gün, Osmangazi Belediyesi Engelliler Bakım Merkezi'nde (OBAM) eğitim gören 10 genç, hocalar eşliğinde plates, fitnes ve aerobik yaparak eğlenceli bir gün geçirdi. Oldukça heyecanlı görünen engelli gençlerin bu heyecanına ortak olan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, son derece keyifli ve eğlenceli geçen spor saatinde onlara eşlik etti. Başkan Mustafa Dündar, şunları dile getirdi: “Yapmış olduğumuz tesislerimizden Demirtaş Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'nden yalnızca sağlıklı vatandaşlarımız faydalanmıyor. Engelli vatandaşlarımızın da faydalanabileceği bir projeyi bu gün burada hayata geçirdik. Bundan sonra engelli vatandaşlarımız da haftada bir gün, kendileri için hazırlanan özel bir program dahilinde, hocalarımız nezaretinde bir saat boyunca spor yapabilecek. Başlattığımız proje ile engelli vatandaşlarımızın spor yaparak sosyalleşmesine de yardımcı olmayı hedefledik. Bizler, sağlıklı bir yaşam için herkesin spor yapmasını istiyoruz. Bu vatandaşlarımız, spor yaparak hayatlarındaki engelleri bir bir aşacak.”

Dündar, başlattıkları programın herkese açık olduğunu, spor yapmak isteyen engelli vatandaşların, haftanın bir günü Demirtaş Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'ne gelerek özel hocalar nezaretinde spor yapabileceğini de söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER