ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 20:08

Engellilere özel minibüs


Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan engelli vatandaşların rahat seyahat etmeleri için Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği tarafından satın alınan özel donanımlı minibüs belediyenin 'Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi'ne hibe edildi.

Yabancılar Meclisi, Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği ile Alanya Belediyesi’nin düzenlediği konser ve etkinliklerden elde edilen parayla engellilere hizmet vermesi amacıyla özel donanımlı bir minibüs alındı. 110 bin liraya mal olan minibüsün teslim edilmesi için Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi'nde tören düzenlendi. Teslim töreninde yapılan duadan sonra, tekerlekli sandalyeli iki yürüme engelli şahıs, minibüse alındı. Minibüse bindirilen engellilere şehir turu yaptırıldı. Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği Başkanı Levent Benal, tekerlekli sandalyeli 3 engelliyi taşıma kapasiteli minibüsün düzenlenen konser ve etkinliklerden elde edilen gelirle satın alındığını söyledi. Benal, "Satın aldığımız minibüsü merkeze kazandırdık. Bütün vatandaşlarımızdan bu merkeze katkı sağlamalarını önemle rica ediyorum." dedi.

Yürüme engelli Hıdır Selem de, bu araçla birlikte ulaşım sorunlarının ortadan kalkacağına inandığını belirtti. Bu imkanı sağlayanlara teşekkür eden Selem, “Büyük bir eksiklikti, giderilmiş oldu.” diye konuştu.

Daha çok engelliye ulaşabilmeyi amaçladıklarını kaydeden Alanya Belediye Başkan Vekili Kemal Dere, engelli bireylere ellerinden geldiğince hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER