ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 11:14

Engellilerden oluşan Balıkesir Şehir Bandosu üyeleri sertifika aldı

Engellilerden oluşan Balıkesir Şehir Bandosu üyeleri sertifika aldı


Balıkesir Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Engeliniz Engel Olmasın" projesi kapsamında kurulan Şehir Bandosu'nun üyeleri sertifikalarını törenle aldı. Törende konuşan Belediye Başkanı İsmail Ok, "Sadece Balıkesir adına değil, ülkemiz adına bir iftihar tablosu var burada. Bu sadece kırmızı beyaz güzellikler değil, bu kardeşlerimizin neler yapabileceğini göstermek adına güzellikler." dedi.

Engelsiz Yaşam Parkı'nda düzenlenen törene Başkan yardımcıları Yusuf Özenç, Tuna Aktürk ve Ali Öztozlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Merkezi Müdürü Mustafa Canseven, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Değerlendirme ve Raporlama Birim Başkanı Emrah Bozkurt, ajans uzmanlarından Seray Servi, bazı belediye meclis üyeleri, engelli yakınları ve diğer vatandaşlar katıldı. Toplam 200 saatlik boru trampet takımı kursu sonunda sertifika alan Şehir Bandosu üyeleri, törende küçük bir konser de verdi. Burada konuşan Başkan Ok, çalışmada emeği geçenlere teşekkür ederek, "Bu güzellikler, emek ve fedakârlıkla oluyor. Burada en büyük fedakârlığı, anne ve babalar yapıyor. Bizler ise sadece onlara elimizi uzatarak, bu güzelliklerin oluşmasında yardımcı oluyoruz. Yaptıkları fedakârlığı kelimelerle ifade etmek mümkün değil. İnşallah Balıkesir Belediyesi olarak bu güzellikleri, bu kardeşlerimiz ve ailelerimizle devam ettireceğiz. Şu manzara bana büyük moral ve çalışma şevki verdi." dedi.

Daha sonra sertifika törenine geçildi. Balıkesir Şehir Bandosu üyeleri, sertifikalarını Başkan Ok ve diğer katılımcıların elinden aldı. Törenin sonunda engelli bandocular konser verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER