ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2014 Çarşamba 18:24

Engelliler izleyenleri büyüledi

Engelliler izleyenleri büyüledi

Samsun Valiliği ve Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür Sanat Merkezinde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Etkinlikleri kapsamında “Engelliler Haftası Gösteri” programı düzenlendi.


Programa; Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Tekin Balcı, kurum müdürleri, Samsun'da engellilere yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, özel bakım merkezleri, özel eğitim ve uygulama okulları ile engelli velileri katıldı.

10-16 Mayıs engelliler haftasının ilimizde her geçen yıl daha güzel ve anlamlı etkinliklerle kutlandığını ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Yüksel Kıyak, "Bu sene hafta boyunca kamu kurum/kuruluşları, özel bakım merkezleri, özel kuruluşlar, sivil toplum kuruluşlarının düzenleyeceği elliye yakın etkinlik yapılacak. Bu programımızda da engelli bireyler sahnede yer alacak ve emeklerini sergileyecekler. İlimizde engelli haftasına dikkat çekme adına yapılan bu çalışmaların katlanarak devam etmesini temenni eder, hazırlanan gösteride emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı EDES programı kapsamında Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Engelsiz Adımlar” projesinde emeği geçenlere plaket verildi. Ardından Aile ve Sosyal Politikalar Samsun İl Müdürlüğü bünyesinde yapılan “Engelliler Haftası” resim yarışmasında dereceye girenlere hediyeleri Vali Yardımcısı Haluk Şimşek tarafından takdim edildi.

Program daha sonra Varyant Özel Eğitim Merkezi’nin hazırlamış olduğu halk oyunları ve semazen gösterileri ile devam etti. Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, Altınkum Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Zafer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nin gösterileri ise izleyiciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Programa Özel Vefa Bakım Merkezi, Özel Huzurlu Bakım Merkezi, Özel Atakum Bakım Merkezi ve Özel Tekkeköy Bakım Merkezleri de etkinliklerle katıldı.

Program, Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi'nin hazırlamış olduğu tiyatro gösterisi ve Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan engellilerin söylediği türkülerle son buldu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER