ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 16:28

Engelli vatandaşlar belediyenin pikniğinde buluştu

Engelli vatandaşlar belediyenin pikniğinde buluştu


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen piknikte bir araya gelen engelli vatandaşlar, gönüllerince eğlendi.

    Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından Atatürk Kent Ormanı’nda düzenlenen piknik, engelli vatandaşları bir araya getirdi. Piknik için gerekli tüm malzemeleri Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan engelli vatandaşlar, doğa ile iç içe birlik ve dayanışma içinde bir gün geçirdi. Günlerinin büyük bir bölümünü evlerinde ya da bulundukları semtlerde geçiren ve çok fazla dışarıya çıkma imkanı bulamayan engelli vatandaşlar, piknikte gönüllerince eğlendi.

    Engelli vatandaşları böyle bir organizasyonda yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Kararlar Dairesi Başkanı Neşet Çakmaklı, tüm vatandaşlarla ayrı ayrı ilgilenip, onlarla sohbet etti. Büyükşehir Belediyesi olarak engelliler başta olmak üzere toplumun tüm dezavantajlı gruplarına yönelik özel projeler geliştirdiklerini dile getiren Çakmaklı, özellikle engelli vatandaşlar için kapılarının her zaman açık olduğunu vurguladı.

    Çocukları engelli olduğu için günlerinin büyük bölümünü evlerinde geçirmek zorunda kalan aileler ise bu etkinlik sayesinde hem kendilerinin hem de çocuklarının güzel bir gün geçirdiğini belirtti. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER