ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2013 Cumartesi 20:27

Engelli turistler, engellere takılmadan tatillerini yapıyor

Engelli turistler, engellere takılmadan tatillerini yapıyor

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Çolaklı Beldesi Belediye Başkanı Hasan Coşkun, beldelerinde engellilerin rahat bir şekilde dolaşması için engelleri kaldırdıklarını söyledi.


Çolaklı'nın 25 bin yatak kapasitesi ile Avrupa'nın önde gelen turizm beldelerinde biri olduğunu belirten Coşkun, beldede yürüme engellilerin hiç bir engele takılmaması için bütün engelleri kaldırdıklarını kaydetti. Çolaklı'ya 20 yıl içinde yaptıkları alt ve üst yapı yatırımları insan odaklı yaptıklarını anlatan Coşkun, beldelerinde tatile gelen bir turistin kaldığı konaklama tesisinden plaja inmede hiç bir engele takılmadığını ifade etti.

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı(FEE) kriterlerine göre plajlarda engelli yollarının zorunlu olduğunu vurgulayan Coşkun, "Çolaklı turizmde dünya markası turizm beldesi. Kıyı kenar düzenlemelerinde yaptığımız çalışmalarla Türkiye'ye örnek olduk. Çalışmalarımızı insan odaklı yapıyoruz. Yollarımızı engellilerin hiç bir engele takılmaması için Avrupa standartlarında yaptık. Hizmetlerimizde önce insan diyoruz. Beldemize tatile gelen engelli konuklarımız hiç bir engele takılmadan tatillerini yapıyor. Çolaklı turizmde bir marka." ifadesini kullandı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER