ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 10:36

Engelli minik ebru sanatçısından Vali Güvençer'e ziyaret


Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, engelli minik ebru sanatçısı Eylül Ülkü Yiğit'i makamında kabul etti. Ülkü'ye, annesi Reyhan Yiğit ve polis memuru babası Harun Yiğit eşlik etti. Eylül Ülkü, büyük emek harcayarak yaptığı tablosunu Vali Güvençer'e hediye etti.

Vali Güvençer, yaptığı konuşmada, "Bu ziyaret benim için çok özel. Şimdiye kadar belki binlerce ebru sergisi gezdim ama ilk defa böylesine güzel bir çalışmayla karşılaştım. Bu hediye çok kıymetli. Azminden dolayı tebrik ediyorum. İleride çok büyük sanatçı olacağına inanıyorum. Hayatın boyunca başarılı olmanı temenni ederim." dedi.

Güvençer'in gösterdiği yakın ilgiden çok memnun olduklarını dile getiren anne Yiğit ise, "Eylül Ülkü, yaptığı tabloyu Sayın Valimiz'e hediye etmek istedi. Bu nedenle ziyaretimizi gerçekleştirdik. Çocuğumuzun farkedilmiş olması bizi onore etti. Biz çocuğumuzun her zaman arkasındayız. Onu çok seviyoruz. Kızımızla ilgilenen herkese çok teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Emirbeyazıt İlkokulu 2. sınıf öğrencisi olan Eylül Ülkü Yiğit, 22. Muğla Kültür Şenliği'nde düzenlenen ebru sergisinde yaptığı çalışmayla Vali Güvençer'in dikkatini çekmişti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER