ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2014 Salı 12:41

Engelli Milli Basketbolcu Hopan'dan anlamlı ziyaret!

Engelli Milli Basketbolcu Hopandan anlamlı ziyaret!

Türkiye Genç Milli Takımı Tekerlekli sandalye basketbol oyuncusu Selçuk Hopan, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı’yı makamında ziyaret etti.


Türkiye Genç Milli Takımı Tekerlekli sandalye basketbol oyuncusu Selçuk Hopan, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı’yı makamında ziyaret etti.

Merzifon Belediyesi Belediye Başkanı Makamında gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Alp Kargı; “Kardeşimiz Başarısı ile engel tanımadı. Kendisini kutluyor, Merzifon Belediyesi olarak engellilere yönelik çalışmalarımızı gözden geçirmemiz şart olduğunu düşünüyorum, yapacağımız çalışmalarda engelleri ortadan kaldıran bir tutum sergileyeceğiz” dedi.

Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde yaşayan ve 16 yaşında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatının tamamen değiştiğini ifade eden milli basketbolcu spor sayesinde yeniden hayata tutunduğunu ifade etti. Kazadan sonra uzun bir tedavi süreci geçirdiğini, sonrasında ise eve kapandığını belirten Hopan, "Bu benim için uzun bir süreçti. Hayatımda neler olacağı, nasıl olacağını hakkında hiçbir fikrim yoktu. Daha sonra tekerlekli basketbol sporu ile tanıştım. Bu spor benim evden çıkmama neden oldu. Öz güvenim geri geldi. Hayata bakış açım tamamen değişti. Yani hayata yeniden doğmuş gibi oldum" diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER