ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 12:35

Engelli çocuğuna bakan anne yılın annesi seçildi


Engelli çocuğuna büyük fedakarlıklarla bakan anne Fatma Zek (38), Özel Bahar Hastanesi tarafından yılın annesi seçildi.

Bahar Hastanesi, Anneler Günü münasebetiyle hastanede doğum yapan anneler arasından “Yılın Annesi” ile “Bahar Annesi”ni belirledi. Yılın annesi, engelli çocuk sahibi Fatma Zek olurken, yılın Bahar Annesi de Hatice Gezer seçildi.

Annelere hediyelerini veren Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, şunları dile getirdi: “Tüm olumsuz şartlara rağmen tekrar anne olabilmek onurunu yaşamak için yeni bebeğinizi dünyaya getirdiniz. Göstermiş olduğunuz bu büyük azminizden dolayı 2013 yılında ‘yılın annesi’ olmaya layık görüldünüz. Bu davranışınızın tüm annelere örnek olmasını diler, hayatta başarılar dilerim.”

Annelik duygusu için gösterdiği azim ve fedakârlık dolayısıyla hastanede doğum yapan 3 bin 340 anne arasından seçilen Fatma Zek ise yaşadıklarını şöyle ifade etti: “Daha önce engelli bir çocuğumuz dünyaya gelmişti ve hamileliğim sürecince tansiyon ve şeker sıkıntım oldu. Evde engelli çocuğumu bırakıp her gün hastaneye gelmek zorunda kalıyordum. Yaşadığımız bu sıkıntılardan dolayı çocuğumuzun ismini Yusuf koyduk. Tüm Bahar Hastanesi çalışanları ve doktorum Ayşe Erol’a çok teşekkür ediyorum.”

Bahar Hastanesi'nde çalışanlar tarafından yılın Bahar Annesi seçilen Hatice Gezer'de (44) mutluluğunu dile getirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER