ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 16:46

Engelli atletler Adana'da kamp yapıyor


Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana’da kamp yapan Bedensel Engelliler Atletizm Milli Takımı’nı ziyaret ederek sporculara moral verdi.

        Büyükşehir Belediyesi’nin engelsiz otobüsü ile Serinevler Atletizm Pisti’ne gelen engelli milli atletleri Zihni Aldırmaz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi karşıladı. Engelli milli atletlerle tek tek ilgilenen Zihni Aldırmaz, “Engelsiz kent engelsiz ülke sloganı ile yola çıktık. Bütün mekanların engelsiz olması için çalışıyoruz. Bizim için engellilerin kullanamadığı hiçbir mekan tam değildir. Otobüslerimizin engelsiz olması da arkadaşlarımızı çok mutlu ediyor. Biz de bu eksikliği giderdiğimiz için büyük haz duyuyoruz. Hepimiz aslında birer engelli adayıyız. Bunun bilincinde hareket etmemiz lazım.” dedi.

        Bu arada emanet tekerlekli sandalye ile katıldığı Avrasya Maratonu’nda 3’üncü olan engelli milli atlet Leyla Gökalp’in tekerlekli sandalyesi olmadığını öğrenen Zihni Aldırmaz, hemen sandalye siparişi verilmesini istedi. Engelli atletlere kendi elleriyle tatlı ikram eden Zihni Aldırmaz, doğum günü olan Semih Kıyar’ın pastasını kesti ve doğum gününü kutladı.

        Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Ali Duran Karakaya da Zihni Aldırmaz’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İklimi ve toplu taşımadaki uygunluğu nedeniyle engelli sporcuların Adana’yı tercih ettiğini belirten Ali Duran Karakaya, “Ayrıca Adana’nın konaklama imkanları da çok fazla. Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası 16-17 Şubat tarihlerinde Adana’da yapılacak. Bütün bu imkanları sağlayan Zihni Aldırmaz’a teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER