ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 14:41

Engelleri birlikte aşmak için evlendiler


Adana'nın Kozan ilçesinde Engelliler Haftası’nda ailelerinin istememesine rağmen evlenen görme engelli Rıdvan Kara ve Havva Karaoğlan, Kozan Beyaz Ay Derneği ve Kozan Belediyesi’nin katkılarıyla dünya evine girdi.

Atatürk Parkı SODES Kadın Kültürevi'nde engelli Havva Karaoğlan ve Rıdvan Kara çiftinin nikâh şahitliğini Kozan Belediye Başkan Vekili Süleyman Halaçoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Olkan Dağlı ve sanatçı Yaşar Alptekin yaptı. Çiftin kimlik bilgilerini doğrulayarak nikâhlarını kıyan Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Zehra Özgan, geline altın taktı. Evliliklerini dans ederek ve oynayarak kutlayan çifte engelli arkadaşları da eşlik etti.

Kırkım merasiminin ardından açıklama yapan Beyaz Ay Derneği Kozan Şube Başkanı Ahmet Ünal, ''İki görme engelli arkadaşımızın düğünün organize etmekten mutluluk duyuyoruz. Arkadaşlarımız ailelerinin karşı çıkmalarına rağmen kaçarak evlendiler. Bizler de düğünleri hususunda elimizden geleni yaptık.'' dedi.

Damat Rıdvan Kara, "Çok mutluyum çünkü sevdiğim yanımda, inşallah tüm sevenler kavuşur. Engelli insanlar ayakta duramaz diyorlar, buradayız ayakta durduğumuz gösteriyoruz. Eğer engelliler birbirlerini seviyorsa evlenip mutlu olsunlar." diye konuştu.

Gelin Havva Karaoğlan ise "İnşallah mutlu oluruz. Biz birbirimizi çok seviyoruz." dedi.

Öte yandan nikâh kıyılırken gelin Havva’nın damadın ayağına basması ve damat Rıdvan’ın çığlık atması gülüşmelere neden olurken sanatçı Yaşar Alptekin çiftlerden en az 3 çocuk istedi.

Kozan Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri de engelli çifte çiçek takdim ederek mutluluk diledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER