ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 12:24

Engel tanımayan proje

Engel tanımayan proje


Batman Üniversitesi tarafından yürütülen ve Batman Valiliği'nce desteklenen 'Engelsiz Yürekler Kültür ve Sanat Merkezi' SODES projesi kapsamında ilk eserler sergilendi.

Proje kapsamında Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Engelsiz Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirilen kurslara yaklaşık 50 öğrenci katılıyor. Öğrencilerin farklı sanatsal aktivitelerle zaman geçirerek sosyal gelişimlerine katkı sağlanması amaçlanıyor. Projenin açılış kurdelesi Batman Valisi Yılmaz Arslan, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam tarafından kesildi. Vali Arslan ve Rektör Prof. Dr. Uluçam ebru ve resim çizen minik sanatçıları ve Proje Koordinatörü Araştırma Görevlisi Betül Coşkun’u tebrik etti. Proje kapsamında tekvando antrenörü Şükrü Şakar tarafından eğitilen işitme engelli 13 öğrenci tekvando gösterisi yaptı.

Vali Arslan ve Rektör Abdüsselam Uluçam yürütülen projenin önemine dikkat çekerek, projede emeği geçenleri kutladı. Vali Arslan ve Rektör Uluçam tekvandocularla işaret diliyle alkış yaparak toplu fotoğraf çektirdi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER