ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 16:33

En lezzetli yarışmada hanımlar hünerlerini sergiledi


 Edirne'de düzenlenen Trakya Ev Yemekleri Yarışması'nda ev hanımları hünerlerini gösterdi.

652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Etkinlikleri Haftası çeşitli programlarda devam ediyor. Etkinliklerin 3. gününde ev hanımları arasında yemek yarışması düzenlendi. Bu yıl 22. Geleneksel Trakya Ev Yemekleri Yarışması'nda 93 bayan hünerlerini gösterdi. Etli, tatlı ve hamur içinde yapılan çeşit çeşit yemekler Tarihi Rüstempaşa Kervansarayı'nda görücüye çıktı. Üç farklı masada oturan jüri birbirinden özel yemek ve tatlıları birer birer tattı.

Jürinin seçmekte zorlandığı yemekler arasında her kategorinin birincileri, ikincileri ve üçüncüleri seçildi. Jürinin kararının vermesinin ardından ayva perverde tatlısı ve kuzu etli şehriye yemeği ile 76 yaşındaki Şekibe Karadağ, hamur işinde Cıngıllı Mantı ile Güner Öztürk birinci oldu. Yarışmada derece alanlara ödüller verilirken çok sayıda kişi yemeklere bir anda hücum etti. 93 çeşit yemek kısa bir süre içerisinde tükenerek masalar boş bırakıldı.

İki farklı kategoride birinci olan Şekibe Karadağ, yemek yapmayı çok sevdiğini belirterek 18 yaşından beri yemek yaptığını söyledi.
Karadağ, yaptığı yemeklerin jüri tarafından beğenilerek birinci seçilmesinin gururunu yaşadığını ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER