ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 14:46

En iyi balkon, pencere, bahçe düzenleyenler ödül aldı

En iyi balkon, pencere, bahçe düzenleyenler ödül aldı


Ankara Çankaya Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen 'Balkon-Pencere Bezeme, Çatı-Teras Düzenleme ve Bahçe Düzenleme' yarışması sonuçlandı.

    Çankaya Belediyesi Mithatpaşa Caddesi ek binasında düzenlenen ödül töreninde yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

    Çevre bilinci oluşturmak, bitkisel düzenlemelere özendirmek ve yeşil alan sevgisini artırmak ve çevre düzenlemesine teşvik amacıyla düzenlenen yarışmanın katılımcılarına 'Sevgili Çankayalılar, çok değerli komşularım' diyerek seslenen Başkan Bülent Tanık, bu yarışmaya katılanların varlılığı ile daha yaşanılabilir ve daha sevilebilir bir Çankaya olacağını ve bunun çevre duyarlılığına örnek bir yarışma olduğunu dile getirdi.

    “KENTİ EVİMİZ GİBİ GÖRMELİYİZ”

    Vatandaşların kendi çevresinden başlayarak, çevreyi daha temiz tutmasının, korumasının belediye ve devlet eliyle yapılması gerekenler konusunda kolaylık oluşturduğunu belirten Tanık, “Korumak bir yana yapmak, geliştirmek gerekiyor. Bilinçli olan her vatandaşın, evinin, kapısının önünü ve sokağını temiz tutması belediyeler için bir teminattır.” dedi.

    Kentte yaşayanların zamanının önemli bir kısmını dışarıda geçirdiğini, temiz çevre için çevre duyarlılığı bilincinin yetersiz olduğunu ve ortak yaşam kültürünün gelecekte temiz toplum açısından önemli olduğunu vurgulayan Tanık, “Kenti evimiz gibi görmeliyiz. Katılımcı yönetim anlayışımızla sizlere yol göstermek, destek olmak bizi mutlu ediyor ve sizlerin kolektif katılım göstermesi umut veriyor.” ifadelerinde bulundu.

    5 AYRI KATEGORİDE ÖDÜL VERİLDİ

    Nisan ayı sonunda başlayan başvuruların yoğun olması nedeniyle jüri seçim yapmakta zorlandı. İki elemeden geçen düzenlemelere, 5 kategoride ödül verilirken bahçe kategorisinde aynı ödüle iki bahçenin layık görüldü. Yarışmada toplam 18 ödül verildi. Her kategoride 3 ödül alan katılımcılardan İnci Durum balkon-pencere bezemede birinci, Sinan Köylü çatı-teras düzenlemede birinci, bahçe düzenleme alanında site bahçesinde birinci Ağaçseven Sitesi, apartman bahçesinde birinci, Özlem Elçin ve villa bahçesinde birinci Füsun Balıkçıoğlu oldu.

    Yarışma kategorilerinde, birinciler bin TL para ödülü ile bahçe kategorisinde için 500 adet yazlık çiçek ve ve 1 adet mavi ladin almaya hak kazanırken, çatı-teras kategorisinde 100 adet yazlık çiçek, balkon-pencere kategorisinde ise 50 adet yazlık çiçek almaya hak kazandı. Tüm kategorilerde ikinci ve üçüncülere ise bank ve ladin, gül, süs eriği, kartopu ve yazlık çiçek ödülleri verildi. Yarışamaya katılan tüm katılımcılara da katılım belgesi verildi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER