ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 18:03

"En güzel hediye Kuran-ı Kerim'dir"

"En güzel hediye Kuran-ı Kerimdir"


Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde ilk yatılı kız hafızlık ve kuran kursu olan Tepebaşı Ravza Hafızlık ve Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda öğrenim gören 17 hafız adayına Kur’an-ı Kerim Meali hediye edildi. Hafız adaylarına Kur’an-ı Kerim Meali takdiminde konuşan İlçe Müftüsü Abdussamet Pat, dünya ve ahiretin rehberi olan Kur'an-ı Kerim’in bir insana verilebilecek en güzel hediye olduğunu söyledi.

        Tepebaşı Ravza Hafızlık ve Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda Mevlid Kandili münasebetiyle düzenlenen programa katılan mahalleli kadınlara hitaben konuşan Elbistan Müftüsü Abdussamet Pat, Hz. Muhammed'in (sav) hayatının örnek alınması tavsiyesinde bulundu.

        Mevlid Kandili programını hazırlayanlara ve katılımcılara teşekkür eden Müftü Pat, “Peygamber Efendimiz'i (sav) bir kere daha kandil dolayısıyla anmış olacağız. O, hepimizin peygamberi. Bütün ahlak kurallarını kendinde toplamış bir Peygamber’dir. Beşerin en hayırlısı, beşerin üstünde bir beşer. İnsanlar, O’nun yaşadığı gibi yaşayamaz. O, bizim için en büyük rehber ve liderdir. Bize dünya ve ahrette mutluluk saadetinin yollarını anlatan bir Peygamber, nebiler nebisi, iki cihan güneşi Hz. Muhammed Mustafa (sav).” dedi.

        Müftü Pat, “O’nun doğum gecesi, Peygamberimizle ilgili olarak gönderilen ayete denk gelir. O, beşikteyken bile ‘Ümmeti ümmeti’ buyurmuş. Bütün peygamberler ahirette ‘nefsi nefsi’ diye feryat ettiği anda Peygamber’imiz (sav), ‘benim ümmetim ne halde nasıl olacak’ diye düşünecek. Bizi bu kadar düşünen O Peygamber’i böyle analım, O’na salâtı selam getirelim. Küs olanları barıştıralım, akrabalarımızla görüşelim." ifadesini kullandı.
        
        Müftü Abdussamet Pat’ın konuşmasının ardından 17 hafız adayına Kur’an-ı Kerim Meali hediye edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER