ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 15:36

Emniyet kemeri simülasyon aracı halka tanıtıldı


Mersin’in Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği 'Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı', emniyet kemerinin trafikteki önemine dikkat çekmek amacıyla emniyet kemeri simülasyon aracını Tarsus halkına tanıttı.

Büro Amiri Davut Dönmez, Atatürk Caddesi Yarenlik alanı girişinde emniyet kemerinin önemini vurgulamak amacıyla hazırlanan simülasyon aracının pazar gününe kadar vatandaşlara tanıtımının yapılacağını söyledi. Simülasyon aracı hakkında açıklamada bulunan Dönmez, emniyet kemerinin trafikte ne kadar önemli olduğunun vurgulanmasının en çarpıcı örneği olan simülasyon aracıyla 10 km hızla gidilmesi halinde bile emniyet kemeri takılmaması halinde aracın kaza anında attığı taklalarla ne hale gelindiğinin gösterildiğini bildirdi.

Tarsus Şoförler Odası Başkanı Duran Şen ise Trafik Büro Amirliği’nin simülasyon etkinliğinin çok anlamlı olduğunu belirterek, “Her sürücü ve yanındaki emniyet kemerini mutlaka takmalıdır. Sürücülere emniyet kemeriyle hayata bağlanın diyoruz. Emniyet Müdürlüğü’nün bu aracın tanıtımı için yaptığı çalışmayı takdirle karşılıyoruz ve tüm sürücülerin ve vatandaşların simülasyon aracının nasıl bir katkı sağladığını görmelerini istiyoruz.” diye konuştu.
Trafik Büro Amiri Davut Dönmez ve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen daha sonra simülasyon aracına binerek, aracı tanıttılar.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER