ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Mart 2014 Çarşamba 14:27

Emekliler maşlarının iyileştirilmesini istiyor

Emekliler maşlarının iyileştirilmesini istiyor


Tüm Emekliler Derneği Adana Çukurova Şube Başkanı Rafet Kaya, 3.27 oranındaki zamla emeklilerin mağdur edildiğini belirterek, torba yasada bu durumun düzeltilmesini istedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rafet Kaya, torba yasa ile ilgili bu güne kadar net bir sonucun çıkmadığını belirterek, “Yılbaşında yapılan 3.27’lik zam Allah’tan revamı. Emekli bunu mu hak ediyor? 30 - 40 lira gibi bir zam neye yeter. Bir tüp fiyatı şuan yaklaşık 80 TL oldu. Ülkeyi yönetenler ellerini vicdanlarına koyarak emeklinin meselesini gözden geçirmeli. Yoksa emekli gerçekten mağdur ve huzursuz bir vaziyette.” dedi.
Emekliliği hak etmiş ancak yaş sınırına takılmış kişilerin bir miktar ücret ödenerek sağlık hizmetlerinden yararlandırılması yönündeki çalışmaları eleştiren Kaya, “Yaş bekleyenlerle ilgili çeşitli açıklamalar var ama biz bunları pek de ciddiye almıyoruz. Böyle bir çözüm olmaz, madem yapmak istiyorsun bu adam gününü doldurmuş primini yatırmış. Emekli yap gitsin.” şeklinde konuştu.

Emekli dul ve yetimlere çağrıda bulunan Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü, “Gelin bir çatı altında birleşelim. Nasıl ki, memur hak ve menfaatini aramada belli bir yol kat ettiyse, bizlerde bir çatı atında birleşerek yol kat edebilelim. Birleşerek daha güçlü şeklinde hakkımızı arayabilelim. Birliğimizi sağlayamadığımız sürece kimse bizi duymaz. Promosyonlarımız ve yılda 2 maaş ikramiye verilmesini talep ediyoruz”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER