ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 15:44

Elektronik atıklardan kağnı yaptılar

Elektronik atıklardan kağnı yaptılar


 Kayseri Melikgazi Belediyesi, elektronik atıklara dikkat çekmek için sergi açtı. Sergideki elektronik kağnı dikkat çekti.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, elektronik cihazların her geçen gün hızla yenilendiğini ve geliştiğini belirtti. Başkan Büyükkılıç, bu hızlı değişim ile birlikte eskilerinde hem çevre hem de insan sağlığı için tehlike arz ettiğini söyledi.

Ev ve işyerinde kullanılmayan elektronik cihazları, Atık Toplama Kampanyası ile toplayarak, hem çevre ve insanlığını koruduklarını hem de hammadde için kaynak oluşturduklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, "Elektronik atıklar insan ve çevre sağlığı için son derece zararlıdır. Bu nedenle bu arızalı ve bozuk olan malzemeler rastgele atılmamalıdır. Belediye olarak hem Geri Dönüşüm Projemiz hem de çevre ve insan sağlığı için bu atıkları da toplamaya karar verdik. Yeni bir kampanya başlatıyoruz. İlk etapta okullarda bu çalışmayı başlatıyoruz. Bina görevlileri, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör oda ve dernekler ile devam edecek kampanyamızda, elektronik atıkların zararları ve geri dönüşümde toplanılması konusunda bilgilendireceğiz ve bilinçlendireceğiz.” dedi.

Elektronik atık kampanyası için kamuoyu oluşturacaklarını ve bu kapsamda belediye hizmet binası girişinde elektronik atıklardan bir sergi açtıklarını ifade eden Büyükkılıç, sergide bir kağnı arabası üzerine atıklardan oluşan zemin yapılarak konunun önemini ve hassasiyetini ortaya koymak istediklerini kaydetti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, açılan elektronik atıklar sergisinde atıklardan yapılmış çeşitli tablolar ile tanıtıcı, bilgilendirici broşür, el ilanı gibi örneklerinde yer aldığını, gelecek nesil için bu projenin herkesçe desteklenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER