ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 15:30

Elazığlı kadın çiftçiler yarıştı


Bu yıl düzenlenecek olan 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' Bilgi ve Proje Yarışması'nın merkez ilçe ön elemesi Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Yapılan yarışmaya Acıpayam Köyü'nden Neslihan Kaya, Karşıbağ Köyü'nden Süphan Bataray, Ortaçalı Köyünden Ayşe Saltık, Salkaya Köyünden Güllü Ünal, Yazıkonak Köyünden Kebire Atamaz ve Yedigöze Köyünden Saadet Yavuz katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2004 yılından beri düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması bu yılda 81 ilde düzenlenecek.

Elazığ İl Tarım Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kırsal kesimde yaşayan kadınlara götürülen hizmetlerin ana akış noktasını yayım eğitimleri oluşturmaktadır. Yayım eğitiminin amacı ise Tarımsal verimliliği artırmak ve kırsal kalkınmayı hızlandırmak için insan kaynaklarını geliştirmek yani insana yatırım yapmaktır." denildi.

Birinci olan yarışmacı İlçe Tarım Müdürlüklerince seçilen çiftçilerle birlikte 21 Mart 2013 tarihinde Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılacak olan Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje yarışmasına katılacak. Bu yarışma sonucunda birinci olan çiftçinin 29 mayıs 2013 tarihinde Gümüşhane’de düzenlenecek olan bölge yarışmasına katılacağı bildirildi
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER