ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 15:35

Elazığ'da otobüs duraklarına reklam asanlara para cezası kesilecek

Elazığda otobüs duraklarına reklam asanlara para cezası kesilecek


 Elazığ Belediyesi otobüs duraklarına reklam ve ilan asanlara 182 lira para cezası kesilecek. Vatandaşların gerek yağmurlu ve gerekse yaz mevsiminde güneşli havalardan korunması adına şehrin farklı noktasına yerleştirilen otobüs duraklarının son zamanlarda bilinçsiz bir şekilde kullanılması üzerine, Elazığ Belediyesi tarafından bir uyarı mesajı yayımlandı.

    Özellikle firma tanıtımları ve kiralık-satılık ev ya da araba ilanlarının son dönemde yoğun bir şekilde otobüs duraklarına asılması sonrası çirkin bir görüntü oluştuğuna dikkat çekilen açıklamada, otobüs duraklarının cam ve metal kısımlarına da zarar veren kişi ya da kişilerin tespiti halinde, ceza-i işlem uygulanacağı kaydedildi.

    Vatandaşların bu konuda daha bilinçli ve duyarlı olması adına otobüs duraklarına uyarı yapıştıran yetkililer, yapılan haber ve uyarılara rağmen duraklara ilan ya da benzeri tanıtım materyalleri asmaya devam eden kişi ya da kişilere kabahatler kanunun 42/1 maddesine göre 182 TL ceza-i işlem uygulayacak.

    Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada vatandaşların bu durumdan mağdur olmaması ve ceza-i yaptırım görmemeleri için daha duyarlı olmaları istendi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER